Pepe: Tifozët e Besiktasit nuk krahasohen me ata të Real Madridit - Sport - Kosova Sot
Pepe: Tifozët e Besiktasit nuk krahasohen me ata të Real Madridit

Pepe: Tifozët e Besiktasit nuk krahasohen me ata të Real Madridit

Ish-mbrojtësi i Real Madridit, Pepe, ka thënë se tifozët madridista nuk janë të zhurmshëm dhe entuziast siç janë tifozët në Turqi.  

Mbrojtësi portugez ka kaluar dhjetë vite te Los Blancos.

“Fansat e Besiktasit janë shumë pasionant”.

“Kur hyni në fushë, zhurma që vjen nga shkallët gjithmonë më befason. Ndoshta tifozët e Real Madridit nuk do të pëlqejnë atë që them”.

“Njerëzit thonë se ata transmetojnë entuziazëm, por unë nuk mendoj kështu. Kjo nuk është reale të thuhet”.

Përveç kësaj, lojtari komentoi se futbolli është përjetuar në një mënyrë shumë ndryshe në Turqi se sa në Spanjë.

“Gjendjet në Besiktas dhe Madrid janë shumë të ndryshme”.

“Në Turqi njerëzit jetojnë me këtë sport, ata vetëm për futbollin mendojmë dhe pas ndeshjeve, dëgjojmë zhurmën deri në agim”, ka thënë Pepe. 

(Kosova Sot)

6 orë e 14 minuta më parë
14/12/18