PSG ia ofron disa futbollistë Chelseat - Sport - Kosova Sot
PSG ia ofron disa futbollistë Chelseat

PSG ia ofron disa futbollistë Chelseat

Gjiganti francez, Paris Saint-Germain po ofrojnë disa lojtarë tek Chelsea përpara hapjes së tregut të afatit kalimtar të janarit.

PSG ka mbingarkesë në disa reparte të fushës, pas transferimeve me bollëk në sezonet e fundit.

Kështu, sipas mediave franceze, kampioni aktual i Ligue 1 dëshiron të largoj disa futbollistë dhe të shkurtoj numrin e futbollistëve shkaku shpenzimeve.

Sipas mediumit Le 10 Sport, PSG dëshiron të shesë disa lojtarë te Chelsea dhe thuhet se kanë vendosur tashmë disa bisedime.

Gjigantët francezë duhet të shesin për të kënaqur ligjet financiare të UEFA-s për shkak të “Fair Play Financiar”.

Mesfushori argjentinas, Javier Pastore është përmendur si emër, megjithatë propozimi i parë konkret është për anësorin brazilian, Lucas Moura.

PSG i ka ofruar Bluve të Londrës këmbëshpejtin brazilian dhe kampioni aktual i Ligës Premier e kanë lënë derën e hapur për negociata.

Lucas Moura është i afërt me yllin e PSG-së, Neymar, edhe pse e ka gjetur veten të lënë anash këtë sezon pas ardhjes së Kylian Mbappe dhe largimi i tij mund të jetë i mundshëm gjatë dimrit. 

(Kosova Sot)

20 orë e 59 minuta më parë
15/12/18