Draxler zëvendësues i Ribery te Bayerni, në garë është edhe Liveprooli - Sport - Kosova Sot
Draxler zëvendësues i Ribery te Bayerni, në garë është edhe Liveprooli

Draxler zëvendësues i Ribery te Bayerni, në garë është edhe Liveprooli

Bayern Munchen po përgatit planin për të rinovuar skuadrën me prurje të reja dhe objektivi i klubit është të gjejë pasuesin e Franck Ribery.

Kjo pasi francezi ka mbushur 34 vjeç dhe po lëndohet shpesh.

I përzgjedhuri nga drejtuesit e bavarezëve është Julian Draxler, fantazisti gjerman që nuk luan rregullisht te Paris Saint Germain.

I blerë një vit më parë për afro 50 milionë euro nga parizienët, gjermani nuk do të refuzonte një transferim te Bayern Munchen, por një operacion i tillë nuk pritet të ndodhë në tregun e transferimeve të janarit.

Lojtari nuk është i kënaqur me minutat e pakët te PSG, kjo pasi me ardhjen e Neymar pozita e tij në klub ka ndryshuar.

Për lojtarin ka shfaqur interesim edhe Liverpooli nga Liga Premier.

Në këtë rast nuk përjashtohet mundësia që Draxler të jetë pjesë e një marrëveshje të mundshme të PSG-së me Reds për Philippe Coutinho.

Vlen të theksohet se anësori ka dy gola dhe dy asistime këtë sezon në Ligue 1.

(Kosova Sot)

18 orë e 17 minuta më parë
19/12/18