9 lojtarët mesatarë që kanë shënuar më shumë gola se Ronaldo dhe Benzema së bashku - Sport - Kosova Sot
9 lojtarët mesatarë që kanë shënuar më shumë gola se Ronaldo dhe Benzema së bashku

9 lojtarët mesatarë që kanë shënuar më shumë gola se Ronaldo dhe Benzema së bashku

Me 11 ndeshje tashmë të zhvilluara këtë sezon, gjërat kanë filluar të nxehen në La Liga.

Pas ndeshjeve të kombëtarëve, të gjithë sytë do të drejtohen kah Real Madridi për të parë nëse Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo do ta gjejnë formën para portës.

Në fakt, dyshja ka arritur t’i shënojë vetëm dy gola deri tani këtë sezon, shifër kjo që para ca javëve është dukur e paimagjinueshme.

Ndërsa, këta janë nëntë lojtarët mesatarë në La Liga që kanë shënuar më shumë gola se Cristiano Ronaldo dhe Karim Benzema së bashku në ligë deri tani.

9. Gerard Moreno (Espanyol)  - 4 gola në 11 ndeshje.

8. Santi Mina (Valencia)      -  4 gola në 11 ndeshje.

7. Enis Bardhi (Levante)      -  4 gola në 10 ndeshje.

6. Sergio León (Real Betis)  -  4 gola në 9 ndeshje.

5. Ángel Rodríguez (Getafe) - 4 gola në 7 ndeshje.

4. Loic Rémy (Las Palmas)   -  4 gola në  6  ndeshje.

3. Maxi Gómez (Celta Vigo)   - 5  gola në 10 ndeshje.

2. Christian Stuani (Girona)    - 6 gola në 9 ndeshje.

1. Tonny Sanabria (Real Betis) - 7 gola në 10 ndeshje.

(Kosova Sot)

9 orë e 24 minuta më parë
18/12/18