Mbrojtësi i Barcelonës prioritet kryesor i Mourinhos - Sport - Kosova Sot
Mbrojtësi i Barcelonës prioritet kryesor i Mourinhos

Mbrojtësi i Barcelonës prioritet kryesor i Mourinhos

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho e dëshiron me çdo kusht qendërmbrojtësin e Barcelonës, Samuel Umtiti

Jose Mourinho dëshiron të përforcojë mbrojtjen dhe mediat angleze e kanë bërë të ditur objektivin kryesor të tij.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin francez të Barcelonës, Samuel Umtiti, shkruan The Mirror.

Lojtari verën e kaluar u transferua nga Lyon dhe që atëherë është i padiskutueshëm në formacionin e parë, ndërsa ka kontratë deri në vitin 2021.

Klauzola e francezit është vetëm 60 milionë euro, shumë kjo e përballueshme për Unitedin. 

(Kosova Sot)

10 orë e 56 minuta më parë
15/12/18