Allegri ka bankën rezervë më të shtrenjtë në botë, 217 milionë euro yje në bankë (Foto) - Sport - Kosova Sot
Allegri ka bankën rezervë më të shtrenjtë në botë, 217 milionë euro yje në bankë (Foto)

Allegri ka bankën rezervë më të shtrenjtë në botë, 217 milionë euro yje në bankë (Foto)

Juventusi është shpallur gjashtë herë radhazi kampion i Italisë, pasi drejtuesit e klubit kanë investuar shumë.

Drejtuesit e klubit kanë ndërtuar vit pas viti një ekip të fortë jo vetëm në fushën e lojës, por edhe me lojtarët në bankë, të gatshëm për të dhënë kontributin e tyre në çdo moment që do të thirreshin në detyrë.

Këtë vit Max Allegri ka në dispozicion 217 milionë euro në bankën rezervë.

Federico Bernardeschi dhe Douglas Costa janë blerjet më të shtrenjta të kësaj  vere, por edhe pse janë blerë më shufra marramendëse, të dy janë rezervistë.

Në vend të tyre startojnë Juan Cuadrado dhe Mario Mandzukic.

Vetëm Manchester United dhe Real Madridit mund t’i ofrohen Juventusit me lojtarët në bankë.

Nuk mbesin largw as PSG dhe Manchester City.

Këto skuadra kanë në bankë lojtarë me verë afër 200 milionë euro. 

Szczesny (17 milionë euro)

Medhi Benatia (15 milionë euro)

Benedikt Howedes (18 milionë euro)

Daniele Rugani (17 milionë euro)

Kwadwo Asamoah (11 milionë euro)

Rodrigo Bentancur (9 milionë euro)

Claudio Marchisio (25 milionë euro)

Blasite Matuidi (30 milionë euro)

Federico Bernardeschi (30 milionë euro)

Douglas Costa (30 milionë euro)

Marko Pjaca (15 milionë euro)

(Kosova Sot)

2 orë e 39 minuta më parë
18/12/18