Zyrtare: FIFA zbulon topin për Botërorin “Rusi 2018” - Sport - Kosova Sot
Zyrtare: FIFA zbulon topin për Botërorin “Rusi 2018”

Zyrtare: FIFA zbulon topin për Botërorin “Rusi 2018”

Rikrijim i modelit klasik, ndërthurur me dizajnin e një marke të re dhe zhvillimet më të fundit të teknologjisë.

Adidas zbuloi këtë të enjte topin zyrtar të Kupës së Botës “Rusi 2018”, i cili i bën homazh topit të parë të Kupës së Botës të prodhuar nga kjo firmë.

Telstar 18 evokon kujtime të paharrueshme të Botërorit të vitit 1970, ku ishin protagonistë emra të mëdhenj të futbollit si Pelé, Gerd Müller, Giacinto Facchetti, Pedro Rocha apo Bobby Moore. 

(Kosova Sot)

22 orë e 31 minuta më parë
14/12/18