Italia merr "goditje" gjatë ndeshjes me Suedinë - Sport - Kosova Sot
Italia merr "goditje" gjatë ndeshjes me Suedinë

Italia merr "goditje" gjatë ndeshjes me Suedinë

Pjesa e parë e ndeshjes e zhvilluar në mes të Suedisë dhe Italisë nuk ka sjellur asnjë gol. 

Por, Italia në 45 minutat e parë ka marrë një goditje pasi që ylli i skuadrës, Marco Verrati është ndëshkuar me karton të verdhë.

Ky nuk është lajmi më i keq për "azzurët" pasi që Verrati për shkak të këtij kartoni nuk do të luaj në ndeshjen kthyese./

(Kosova Sot)

16 orë e 19 minuta më parë
18/12/18