Plot yje në fushë, asnjë gol, por një hero (Foto) - Sport - Kosova Sot
Plot yje në fushë, asnjë gol, por një hero (Foto)

Plot yje në fushë, asnjë gol, por një hero (Foto)

Anglia dhe Gjermania kanë barazuar pa gola në miqësoren e luksit të zhvilluar në Londër. 

Gjermania e ka dominuar ndeshjen në shumicën e kohës por që nuk arriti golin falë paraqitjes briliante të portierit anglez, Pickford. 

Portieri i Evertonit ishte padyshim heroi i ndeshjes duke bërë pritje tejet të bukura për të shpëtuar portën e albionëve. 

Dy selektorët kanë inkuadruar në lojë shumicën e lojtarëve duke shfrytëzuar mundësinë për të bërë zëvëndësime të shumta.

(Kosova Sot)

7 orë e 20 minuta më parë
11/12/18