Chelsea dridh Interin, paguan klauzolën e lirimit të Icardit? - Sport - Kosova Sot
Chelsea dridh Interin, paguan klauzolën e lirimit të Icardit?

Chelsea dridh Interin, paguan klauzolën e lirimit të Icardit?

Chelsea ka gati 100 milionë euro për Icardin, që është edhe klauzola e argjentinasit.

Sipas asaj që raporton “Gol Digital”, Chelsea është i gatshëm që të takohet me Mauro Icardin dhe t’ia paguajë klauzolën e lirimit prej 100 milionë euro në afatin kalimtar të janarit.

Sulmuesi argjentinas po kalon një sezon fantastik në Serie A ku deri më tani ka realizuar 11 gola dhe “Blutë e Londrës” janë duke insistuar që ta kenë në sulm argjentinasin, për të konkurruar me Alvaro Moratan.

 (Kosova Sot)

50 minuta më parë
11/12/18