Tifozja shqiptare nudo, ja vendimi që do të tërbojë tifozët interist (Foto) +18 - Sport - Kosova Sot
Tifozja shqiptare nudo, ja vendimi që do të tërbojë tifozët interist (Foto) +18

Tifozja shqiptare nudo, ja vendimi që do të tërbojë tifozët interist (Foto) +18

Modelja 29-vjeçare me origjinë shqiptare, Blerina Shaho është një tifoze e zjarrtë e skuadrës së Interit.

Që në fëmijëri, ajo ka nisur të ndjekë ndeshjet e zikaltërve duke u kthyer në një prej mbështetëseve më joshëse të këtij klubi.

Blerina e cila ka lindur në Devoll tregon si ka lindur pasioni për Interin dhe çmendurinë që do bënte për këtë skuadër.

“Pasioni për skuadrën italiane të Interit ka lindur pikërisht nga ngjyra blu në vitin 1996, që në moshën 8-vjeçare. Më pas, duke ndjekur sfi dat e kësaj skuadre, më ka hyrë edhe më tepër në zemër duke u bërë një pjesë e pandashme e imja.”

Së fundmi kam bërë edhe një tatuazh me stemën e kësaj skuadre. Gjëja më e çmendur që do të mendoja të bëja si tifoze e zjarrtë e kësaj skuadre, do ishte pa dyshim të pozoja “nudo”, por kësaj radhe në ambientet e stadiumit “Giuseppe Meazza”.

Image
Image
Image
Image

 

 (Kosova Sot)

21 orë e 50 minuta më parë
16/12/18