​Lazio kompleton transferimin e ish-mbrojtësit të Juventusit - Sport - Kosova Sot
​Lazio kompleton transferimin e ish-mbrojtësit të Juventusit

​Lazio kompleton transferimin e ish-mbrojtësit të Juventusit

Menaxheri i Lazios, igli Tare ka arritur të zyrtarizojë edhe afrimin e parë në klubin bardhekaltër, mbrojtësin uruguaian të Veronës, Martin Caceres.

Ky i fundit ka një kontratë që e lidh me klubin veronez deri më datën 6 janar dhe pastaj do t’i bashkohet skuadrës së Simone Inzaghit me parametra zero.

Caceres do të nënshkruajë një kontratë 6-mujore, që rinovohet automatikisht edhe për një tjetër sezon, nëse lojtari do të luajë në të paktën 50% të ndeshjeve.

(Kosova Sot)

1 orë e 16 minuta më parë
14/12/18