Ëndrra e Monchit është Dani Ceballos - Sport - Kosova Sot
Ëndrra e Monchit është Dani Ceballos

Ëndrra e Monchit është Dani Ceballos

Edhe Roma i është futur garës për Dani Ceballos.

Mesfushori kaloi nga Real Betisi te Real Madridi pas një Evropiani të mirë U21, por tani atë e dëshirojnë shumë skuadra.

Sipas SportMediaset, ai është ëndrra e Monchit të Romë dhe për atë do të provohet gjatë janarit huazim me të drejt blerje.

Por, klubi nga kryeqyteti italian duhet të përballet edhe me Arsenalin e Tottenhamin, që tash e disa kohë ndjekin lojtarin.

Në pesë paraqitje këtë sezon në La Liga, ai ka shënuar dy gola.

Çmimi i lojtarit është rreth 20 milionë euro. 

(Kosova Sot)

18 orë e 38 minuta më parë
14/12/18