Kovacic: Icardi do na ndihmonte, por Benz është më i miri në botë - Sport - Kosova Sot
Kovacic: Icardi do na ndihmonte, por Benz është më i miri në botë

Kovacic: Icardi do na ndihmonte, por Benz është më i miri në botë

Mesfushori i Real Madridit, Luka Modric, ka shprehur admirimin e tij për Maurio Icardin, por një transferim të tij nuk e sheh të nevjoshëm pasi e konsideron Benzeman sulmuesin më të mirë në botë.

Shumë qarqe pranë klubit mbretëror kanë kërkuar nga zyrtarë të klubit që të reagojnë në janar për të transferuar argjentinasin e pandalshëm në Serie A për të zgjidhur problemin e golave.

Image

Por, Kovacic vazhdon të besojë te kolegu i tij Benzema, para sfidës ndaj Dortmundit që zhvillohet të mërkurën.

“Unë kam luajtur me Icardin, ai është lojtar shumë i mirë që shënon shumë gola”.

Image

“Por, ne kemi sulmusin më të miër në botë, i cili është Karim Benzema”.

“Icardi është i mirë dhe do të na ndihmonte, por unë nuk flas për transferimet”, potencoi Kovacic.

Reali do ta zhvillojë ndeshjen pasi tashmë ka siguruar kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve.

Image

 

(Kosova Sot)

23 orë e 39 minuta më parë
22/01/19