Betis mendon për Gabigolin - Sport - Kosova Sot
Betis mendon për Gabigolin

Betis mendon për Gabigolin

Real Betisi raportohet se dëshirojnë të transferojnë Gabriel Barbosan.

Sipas Corriere dello Sport, trajneri i Betisit, Quique Setien, është një admirues i talentit të anësorit brazilian, të cilin tash e disa kohë ai është duke e ndjekur.

Setien kishe provuar të sjell lojtarin edhe kur ishte pjesë e Las Palmas, por nuk kishte arritur.

Lojtari aktualisht është i huazuar te Benfica nga Interi, por te klubi portugez nuk ka treguar diçka pozitive dhe kështu prite të rikthehet te klubi italian.

U raportua se kthimi në Brazil, te Santos, është një mundësi reale në janar, por tani me Betisin në garë, gjërat mund të ndryshojnë.

21-vjeçari u transferua te Interi në vitin 2016 për 29.5 milionë euro, por nuk kishte shumë hapësirë për të treguar vetën.

Betisi është një mundësi, por fillimisht huazim me drejt blerje.

(Kosova Sot)

37 minuta më parë
22/01/19