Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin - Sport - Kosova Sot
Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin

France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë.

Portugezi kështu mposhti dy rivalët e viteve të fundit Leo Messi dhe Neymar.

Ronaldo tashmë ka fituar Topin e Artë të pestë në karrierë, duke u barazuar me Messin, që ka po aq tituj.

Arsyet pse Ronaldo e fitoi edhe këtë sezon Topin e Artë janë se ai triumfoi me Real Madridin në La Liga, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Spanjës.

(Kosova Sot)

22 orë e 47 minuta më parë
20/11/18