​Bayern dhe City në garë për Can - Sport - Kosova Sot
​Bayern dhe City në garë për Can

​Bayern dhe City në garë për Can

Emre Can tashmë ka vendosur dhe do të largohet nga Liverpool në fund të këtij sezoni

Mesfushori gjerman, Emre Can ka vendosur të mos vazhdojë kontratën me Liverpoolin, e cila skadon në qershor të vitit 2018.

Can tashmë ka interesim të madh nga Juvetus, por kjo nuk është skuadra e vetme e interesuar për shërbimet e tij.

Sipas Tuttosport, në garë për gjermanin kanë hyrë edhe Byern Munich dhe Manchester City.

Lojtari në të kaluarën kishte qenë në Bayern, por, u largua pikërisht nga trajneri i Cityt, Pep Guardiola.

(Kosova Sot)

31 minuta më parë
22/01/19