WBA – Arsenal, këto janë notat e Xhakës dhe Mustafit - Sport - Kosova Sot
WBA – Arsenal, këto janë notat e Xhakës dhe Mustafit

WBA – Arsenal, këto janë notat e Xhakës dhe Mustafit

Xhaka është vlerësuar ndër më të mirët në barazimin e Arsenalit 1:1 me WBA-në.

Në ndeshjen e fundit për vitin 2017, Arsenali mori vetëm një pikë, duke barazuar 1:1 me WBA-në.

Alexis Sanchez në minutën e 84’të shënoi gol të bukur për t’i kaluar në epërsi Topçinjtë, por pak minuta më vonë, barazoi gjithçka Jay Rodriguez nga pika e bardhë (89’).

Në këtë ndeshje nga fillimi luajtën Xhaka e Mustafi, i pari bëri paraqitje të kënaqshme, duke u vlerësuar ndër më të mirët – ja notat.

Image

 

(Kosova Sot)

6 orë e 38 minuta më parë
17/12/18