30 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadra në janar - Sport - Kosova Sot
30 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadra në janar

30 lojtarët që mund të ndërrojnë skuadra në janar

​Pas rekordit që u thye gjatë verës, cili lojtar më poshtë mund të ndërrojë skuadër në janar?

Goal ka përzgjedhur 30 lojtarët më të përfolur gjatë verës dhe që mund të ndërrojnë tani skuadra.

Lemar (Monaco) – Arsenal, Liverpool

Malcom (Bordeaux) – Manchester United

Alexis Sanchez (Arsenal) – Manchester City, Real Madrid dhe PSG

Sergej Milinkovic-Savic (Lazio) – Liverpool, Manchester United dhe PSG

Christian Pulisic (Borussia Dortmund) – Premierligë, Serie A

Mesut Ozil (Arsenal) – Manchester United

Jean Seri (Nice) – ishte afër trasnferimit në Barcelonë, por katalunasit zgjodhën Paulinhon. Seri mund të transferohet në Premierligë.

Ryan Sessegnon (Fulham) – Manchester United, Liverpool, Tottenham

Philippe Coutinho (Liverpool) – Barcelona

Antoine Griezmann (Atletico Madrid) – Barcelona, Manchester United

Kepa Arrizabalaga (Athletic Club) – Real Madrid

Theo Ëalcott (Arsenal) – Everton

Olivier Giroud (Arsenal) – Serie A

Michy Batshuayi (Chelsea) – La Liga, Serie A, Premier League

Aymeric Laporte (Athletic Club) – Manchester City, Real Madrid, Barcelona

Inigo Martinez (Real Sociedad) – Manchester City, Barcelona

Virgil van Dijk (Southampton) – Tani për tani është transferimi më i madh i janarit, kaloi në Liverpool për më shumë se 80 milionë euro.

Mauro Icardi (Inter) – Real Madrid, Manchester United

Henrikh Mkhitaryan (Manchester United) – Inter, Arsenal

Lucas Moura (PSG) – Manchester United

Marouane Fellaini (Manchester United) – Juventus

Emre Can (Liverpool) – Juventus

Jack Wilshere (Arsenal) – Neëcastle United

Leon Goretzka (Schalke) – Barcelona, Arsenal, Manchester United

Danny Rose (Tottenham) – Manchester United

Steven N'Zonzi (Sevilla) – Arsenal, Juventus

Gianluigi Donnarumma (Milan) – Juventus

Joao Mario (Inter) – Manchester United

Javier Pastore (PSG) – Bundesliga, Serie A (Inter)

Arthur Melo (Gremio) – Barcelona, Real Madrid

(Kosova Sot)

21 orë e 6 minuta më parë
13/12/18