- Sport - Kosova Sot
Arrihet marrëveshja, kjo është blerja e dytë e Barcelonës

Arrihet marrëveshja, kjo është blerja e dytë e Barcelonës

Barcelona ka arritur marrëveshje me Palmeiras për blerjen e Yerry Minas për 11.5 milionë euro, raporton Sport.

Përfaqësuesi kolumbian ka qenë subjekt i një beteje të ashpër mes katalanëve dhe brazilianëve për ta mbjatur atë, me këta të fundit që kanë kërkuar një shumë që e tejkalon opsionin e parë të marrëveshje për të.

Por, raportohet se është arritur marrëveshje dhe Mina pritet të mbërrijnë në Barcelonë gjatë kësaj jave për ta finalizuar kalimin te Barça.

Në fundjavë, gjiganti spanjoll kompletoi transferimin e shumëpritur të Philippe Coutinhos nga Liverpooli për 160 milionë euro.

(Kosova Sot)

11 orë e 49 minuta më parë
19/02/19