Ylli i PSG-së u thotë bashkëlojtarëve se po largohet nga ekipi - Sport - Kosova Sot
Ylli i PSG-së u thotë bashkëlojtarëve se po largohet nga ekipi

Ylli i PSG-së u thotë bashkëlojtarëve se po largohet nga ekipi

Duket se Javier Pastore do të largohet nga Paris Saint-Germain gjatë afatit kalimtar dimëror.

Përkundër mohimeve nga vetë Pastore dhe agjenti i tij, Le Parisien raporton se 28-vjeçari u ka thënë bashkëlojtarëve se dëshiron të largohet nga PSG-ja.

Pastore i rikthye në stërvitje me pesë ditë vonesë pas festave, lajm ky që u bë i parëndësishëm nga disa media pas edhe Edinson Cavani iu ka bashkuar skuadrës me vonesë.

Por, një burim i afërt me gazetën parisiene ka thënë se Pastore e ka arsyetuar vonesën para bashkëlojtarëve duke zbuluar se ka të bëjë me dëshirën e tij për të luajtur në një skuadër tjetër.

Ai është lidhur me një kalim te Interin. Gjatë një interviste në dhjetor, ai tregoi se agjenti i tij ka folur me Interin, klub të cilin tha se e pëlqen.

(Kosova Sot)

2 orë e 45 minuta më parë
18/01/19