- Sport - Kosova Sot
​Immobile në ndjekje të rekordit të Higuain

​Immobile në ndjekje të rekordit të Higuain

Ciro Imobile është duke shkëlqyer edhe në vitin e tij të dytë të skuadra e Lazios

Sulmuesi i Lazios, Ciro Immobile është duke tentuar të thyej rekordin e Gonzalo HIguain, ku kishte shënuar 36 gola në sezonin 2015-16.

Italiani në 20 ndeshjet e para të këtij sezoni ka shënuar 20 gola, aq sa kishte shënuar edhe argjentinasi dy vite më parë, por ka një ndeshje më pak të zhvilluara.

Qëllimi i Immobiles është që të shënoi mbi 36 gola dhe të thyej këtë rekord në Serie A.

(Kosova Sot)

19 orë e 35 minuta më parë
19/02/19