Lamtumirë Barcelonë, Turan befason me skuadrën e re - Sport - Kosova Sot
Lamtumirë Barcelonë, Turan befason me skuadrën e re

Lamtumirë Barcelonë, Turan befason me skuadrën e re

Arda Turan është jashtë planeve të Barcelonës dhe është në negociate për t’u larguar gjatë janarit

Arsenal dhe Galatasaray thuhej se ishin të interesuar për mesfushorin turk, që i duhet të gjej skuadër të re, sepse nuk bën pjesë në planet e trajnerit Ernesto Valverde.

Kur pritej që ai të zgjedhtë në mes të këtyre dy skuadrave, Turan ka befasuar të gjithë, pasi është shumë afër skuadrës turke, Istanbul Basaksehir.

Lami është konfirmuar nga skuadra turke, e cila njofton se janë në bisedime me Barcelonë dhe janë shumë afër marrëveshjes.

Drejtuesit e të dy skuadrave dhe lojtari janë takuar në Barcelonë dhe po negociojnë për gjetjen e marrëveshjes. 

(Kosova Sot)

9 orë e 24 minuta më parë
20/01/19