- Sport - Kosova Sot
Ky është kushti që Zidane duhet ta plotësojë në mënyrë që Perezi t’ia blejë Hazardin

Ky është kushti që Zidane duhet ta plotësojë në mënyrë që Perezi t’ia blejë Hazardin

Eden Hazard është lojtari më i kërkuar nga Zinedine Zidane për sezonin e ardhshëm në Real Madrid, megjithatë blerja e tij është goxha e kushtëzuar.

Presidenti i klubi, Florentino Perez, nuk është se e pëlqen edhe aq shumë sulmuesin belg.

Por, siç raporton Mi Oltra Liga, presidenti i “Të bardhëve” i ka premtuar Zinedine Zidanit se do ta transferojë Hazardin nëse ia del që të paktën të arrijë në finale të Ligës së Kampionëve këtë sezon.

Eliminimi i hershem nga Liga e Kampionëve do ta vinte në rrezik vetë të ardhmen e Zinedine Zidane dhe mundësia për ta transferuar Hazardin do të hidhej poshtë përfundimisht.

(Kosova Sot)

10 orë e 4 minuta më parë
19/02/19