Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner - Sport - Kosova Sot
Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

Allegri në listën e ngushtë të Chelseat për trajner

Mësohet se Massimiliano Allegri është në listën e ngushtë të Chelseat si zëvendësues i Antonio Contes.

Trajneri italian e ka fituar kampionatin dhe Kupën e Italisë në tri vite radhazi, ndërsa ka luajtur dy herë në finalen e Ligës së Kampionëve.

Conte pritet të largohet nga Stamford Bridge në fund të sezonit dhe sipas Corriere dello Sport, Allegri është kandidati më i mundshëm.

Conte në marrëdhënie jo të mirë me Chelsean

Por trajneri toskan ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2020 dhe Zonja e Vjetër nuk e ka ndërmend ta lirojë.

Allegri në të kaluarën ka thënë se pëlqen të jetë trajner në Ligën Premier.

Edhe përkundër dëshirës trajneri nuk pritet të largohet gjatë verës.

Allegri këtë sezon është në kërkim të titullit të katërt radhazi dhe të pestit në karrierën e tij në Serie A. 

(Kosova Sot)

1 orë e 6 minuta më parë
22/01/19