- Sport - Kosova Sot
Neymar, Mbappe, Balotelli: Këta janë lojtarët më të paguar në Ligë 1 të Francës

Neymar, Mbappe, Balotelli: Këta janë lojtarët më të paguar në Ligë 1 të Francës

Gazeta e përditshme francez “L’Equipe” e ka publikuar një listë më lojtarët më të paguar në Ligë 1 të Francës.

Listës i prin superylli brazilian Neymar, i cili i fiton 3.1 milionë euro në muaj, transmeton Express.

Në vendet dy dhe tre vijnë bashkëlojtarët e tij te PSG, Endison Cavani dhe Kylian Mbappe me nga 1.5 milionë euro në muaj. Top pesëshen e mbyllin dy lojtarë tjerë të PSG-së, Thiago Sivla me 1.3 milionë euro në muaj dhe Di Maria me 1.1 milionë euro në muaj.

Ndërkohë, Mario Balotelli është lojtari i 16-të më i paguar në këtë ligë me 450 mijë euro pagë mujore.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë:

Image

(Kosova Sot)

8 orë e 40 minuta më parë
22/02/19