- Sport - Kosova Sot
Vjen Martinez, largohet Icardi

Vjen Martinez, largohet Icardi

Interi është shumë pranë kompletimit të marrëveshjes me Racing Club për Lautaro Martinez.

Megjithatë, Interi mund ta humbasë Mauro Icardin, varësisht se a kualifikohet për garën e Ligës së Kampionëve këtë sezon, raportojnë mediat italiane, përcjell Express.

Media të ndryshe sugjerojnë se marrëveshja mes Interit dhe Racing Club është e pashmangshme, me drejtorin sportiv të zikaltërve, Piero Ausilio që e shikoi nga tribunat 21-vjeçar duke shënuar het-trik në fundjavë.

Martinez tashmë ka arritur marrëveshje me Interin për kontratë katërvjeçare me pagë vjetore prej 1.8 milionë euro.

Janë ngritur shumë pyetjeve nëse Martinez është pasardhës i Icardit apo dikush që do të luajë përkrah tij.

Sipas FCInterNeës.it, kjo varet nga kualifikimi apo jo i Interit në Ligë të Kampionëve. 

(Kosova Sot) 

19 orë e 54 minuta më parë
17/02/19