- Sport - Kosova Sot
Nisin bisedimet mes Chelseat dhe ish-trajnerit të Barcelonës

Nisin bisedimet mes Chelseat dhe ish-trajnerit të Barcelonës

Kanë nisur bisedimet mes drejtuesve të Chelseat dhe dikur trajnerit të Romës dhe Barcelonës, Luis Enriques.

Chelsea ia ka ofruar Enriques një kontratë dyvjeçare e gjysmë, me të cilin duan ta zëvendësojnë Antonio Conten.

Italiani është nën presion të madh në javët e fundit dhe raportohet se Chelsea është shumë afër marrjes së vendimit për ta liruar atë nga detyra pas humbjes turpëruese 4-1 ndaj Watfordit të hënën mbrëma.

Ndërkohë, Enrique është njeriu me të cilin pronari i të kaltërve, Roman Abramovich, dëshiron ta zëvendësojë Conten.

Abramovich veçse i ka ofruar kontratë spanjollit. 

(Kosova Sot)

9 orë e 24 minuta më parë
21/02/19