Lewandowski dëshiron të transferohet në Real Madrid - Sport - Kosova Sot
Lewandowski dëshiron të transferohet në Real Madrid

Lewandowski dëshiron të transferohet në Real Madrid

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robert Lewandowski, shpreson t’i bashkohet Real Madridit gjatë verës, raporton e përditshmja spanjolle “Marca”.

Sulmuesi polak kishte flirtuar me kampionin aktual të Ligës së Kampionëve gjatë afatit kalimtar të janarit, sipas mediumit spanjoll.

Ai ka kohë që ëndërron ta veshë fanellën e Real Madridit dhe gjatë afatit kalimtar të janarit i kishte bërë thirrje agjentit të vetë, Cezary Kucharski, të bisedonte me drejtuesit e Los Blancos për transferimin e tij.

Lewandowski nuk e ka ndërmend ta zgjasë kontratën aktuale me Bayern Munichun pasi shpreson se do të mundë të transferohet në kryeqytetin spanjoll në të ardhmen e afërt.

(Kosova Sot)

8 orë e 34 minuta më parë
20/01/19