- Sport - Kosova Sot
Pique: Jam gati

Pique: Jam gati

Duket se lëndimi i gjurit nuk do t’ia parandalojë Gerard Piques paraqitjen në Kupën e Mbretit kundër Valencias të enjten në mbrëmje.

Pique i ka hedhur poshtë spekulimet se do të mungojë për rreth një muaj pas një lëndimi në gju që e pësoi në fundjavë kundër Espanyolit, transmeton Express.

Ai është thirrur nga Ernesto Valverde për ndeshjen e sotme dhe edhe vetë e ka konfirmuar se është i gatshëm.

Në një postim në Instagram, Pique ka shkruar: Jam gati”. 

(Kosova Sot)

 

Ready . #CopaBarça

A post shared by Gerard Piqué (@3gerardpique) on

 

4 orë e 7 minuta më parë
19/02/19