- Sport - Kosova Sot
Pamje: Tifozët i hedhin në fushë, gjyqtari ëmbëlsohet me karamele

Pamje: Tifozët i hedhin në fushë, gjyqtari ëmbëlsohet me karamele

Në ndeshjen e vlefshme për Kupën e Gjermanisë midis Frankfurtit dhe Maincit ka ndodhur një episod interesant.

Personazh i këtij incidenti u bë gjyqtari Denis Ajtekin, transmeton Express.

Gjatë një goditje nga këndi për ekipin e Frankfurtit, tifozët miq të Mainzit hodhën sende në fushën e lojës.

Ndër to edhe disa karamele. Arbitri i ndodhur pranë ka habitur të gjithë duke marrë karamelen nga toka dhe duke e futur në gojë.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë. 

 

(Kosoa Sot)

8 orë e 45 minuta më parë
17/02/19