Objektivi kryesor i Milanit është Memphis Depay - Sport - Kosova Sot
Objektivi kryesor i Milanit është Memphis Depay

Objektivi kryesor i Milanit është Memphis Depay

Mesfushori holandez, Memphis Depay mund të bëjë përsëri hapin e madh në karrierë.

Pasi nuk arriti t’i tregojë aftësitë e tij tek Manchester Unites holandezi iu bashkua skuadrës franceze Lyon.

E transferimi në kampionatin francez i ka bërë mirê Depayt i cili ka shkëlqyer me paraqitjet e tij.

Kjo ka bërë që reprezentuesi i Holandëa të jetë në krye tê dëshorave të gjigantit italian Milan.

E përditshmja italiane La Gazzetta dello Sport, ka raportuar se Milani është duke e ndjekur që disa ndeshje lojtarin.

23-vjeçari i ka bindur drejtuesit e klubit kuq e zi për ta transferuar në verë.

Milani pritet të ofrojë rreth 35 milionë euro që ta bind Lyonin ta lë të lirë yllin holandez.

Anësori holandez ka zhvilluar 31 ndeshje në të gjitha garat me Lyonin ku ka shënuar 11 gola dhe ka bërë nëntë asistime.

Kontrata aktuale e Depayt me skuadrën framcezeështë valide deri në qershor të vitit 2021. 

(Kosova Sot)

17 orë e 52 minuta më parë
21/01/19