Ndërron jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United - Sport - Kosova Sot
Ndërron jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United

Ndërron jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i Manchester United

Ka ndërruar jetë në moshën 36-vjeçare ish-futbollisti i dy prej klubeve më të mëdha britanike: Celtic dhe Manchester United.

Irlandezi Liam Miller, i cili nisi karrierën profesioniste në vitin 2000 me Celtic dhe ka luajtur 21 ndeshje me kombëtaren e Irlandës, vuante nga kanceri në pankreas.

Miller ka luajtur me të rinjtë e Manchester United për 4 vite, përpara se të vazhdonte karrierën me Celtic, Leeds, Sunderland, QPR, Rangers dhe Hibernian, përpara se të mbyllte karrierën në SHBA

(Kosova Sot).

14 orë e 40 minuta më parë
16/12/18