Spal – Milan, formacionet zyrtare - Sport - Kosova Sot
Spal – Milan, formacionet zyrtare

Spal – Milan, formacionet zyrtare

Skuadra e famshme italiane Milan do të luaj ndeshjen e dytë radhazi në udhëtim.

‘Rossonerët’, kësaj radhe do të takohen me skuadrën e inkuadruar në Serie A, Spal.

Milani në këtë takim vije pas barazimit në udhëtim te Udinese 1-1.

Ndërkohë vendasit në gjashtë ndeshjet e fundit kanë marrë tri barazime dhe kanë pësuar dy humbje.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Formacionet zyrtare:

Spal: Meret, Cionari, Vicari, Felipe, Lazzari, Kurtic, Gazzi, Viviani, Mattiello, Antenucci, Floccari.

Milan: Donnarumma, Abate, Bonucci, Romagnoli, Rodriguez, Kessie, Biglia, Bonaventura, Suso, Cutrone, Çalhanoglu. 

(Kosova Sot)

19 minuta më parë
10/12/18