Maradona: Icardi i turpshëm nuk duket të ftohet, Biglia se meriton fanellën e Argjentinës - Sport - Kosova Sot
Maradona: Icardi i turpshëm nuk duket të ftohet, Biglia se meriton fanellën e Argjentinës

Maradona: Icardi i turpshëm nuk duket të ftohet, Biglia se meriton fanellën e Argjentinës

Diego Armando Maradona kritikoi përsëri Mauro Icardin dhe Lucas Biglian kësaj radhe, ndërsa këmbënguli se Gonzalo Higuain është 10 herë më i vlefshëm se sulmuesi i Interit.

Legjenda e Argjentinës dhe Napolit gjithmonë godet titujt kur ai flet, sidomos kur flet rreth zgjedhjeve të kombëtares së tij dhe dha një intervistë tipike të zjarrtë e dha së fundmi edhe për gazetën El Popular.

“Nëse Leo Messi është në formë të mirë, atëherë ai mund të fshehë të gjitha dobësitë e ekipit të Argjentinës”, ka thënë fillimisht El Pibe de Oro.

 “Problemi i vërtetë me Argjentinën është mungesa e talentit pas tij. Për shembull, ne nuk kemi një mesfushor të denjë për të shënuar”.

“Nuk ka ofendim, por kush mund të imagjinonte se Biglia do të mbante fanellën tonë kombëtare edhe për një ditë?”

“Argjentina e sotme nuk ngjall më shumë frikë te kundërshtarët. Përveç Messit, njerëzit kanë humbur respektin për fanellën Albiceleste”.

Maradona u kthye edhe një herë tek subjekti i tij i preferuar: fyerja e obsesionit të tij, Icardi.

“Pa asnjë dyshim, Carlos Tevez meriton të shkojë në Kupën e Botës. Askush nuk është më i mirë atje. Ne po copëtojmë pjesën e poshtme të fuçisë për të gjetur një numër 9 të përshtatshëm”.

“Higuain meriton një mundësi, pasi ai vlen 10 herë më shumë se Icardi i turpshëm”, përfundoi Maradona.

(Kosova Sot)

12 orë e 4 minuta më parë
16/12/18