Reali ofron 40 milionë euro për yllin e Milanit - Sport - Kosova Sot
Reali ofron 40 milionë euro për yllin e Milanit

Reali ofron 40 milionë euro për yllin e Milanit

Real Madrid është në kërkim të një qendërmbrojtësi, pasi ka vetëm katër të tillë në skuadër

E ardhmja e Leonardo Bonuccit duket të jetë larg Milanit, ani pse në San Siro u transferua vetëm verën e kaluar nga Juventus.

Italiani po kalon momente të vështira dhe me shumë mundësi vitin e ardhshëm nuk do të marrë pjesë në Ligën e Kampionëve.

Ko është një arsye e mirë për Real Madridin që të tentojë transferimi e tij gjatë verë së ardhshme.

Sipas Don Balon, trajneri Zinedine Zidane e dëshiron atë në skuadër dhe Reali do të paguajë 40 milionë euro.

(Kosova Sot)

7 orë e 54 minuta më parë
14/12/18