Rikthim me humbje për Serena Williams, humbet në lojën dyshe me motrën Venus - Sport - Kosova Sot
Rikthim me humbje për Serena Williams, humbet në lojën dyshe me motrën Venus

Rikthim me humbje për Serena Williams, humbet në lojën dyshe me motrën Venus

Serena Williams ka zhvilluar ndeshjen e saj të parë zyrtare pas më shumë se një viti pushim, për shkak të shtatëzanisë. Ish-numri 1 në botë u mund 2-0 në lojën dyshe të Federations Cup ndaj Holandës, ndeshje ku ajo përfaqësonte Amerikën. Në këtë ndeshje. Serena luajti bashkë me motrën e saj Venus, por të dyja dolën humbëse nga kjo sfidë (dyshja holandeze Kerkhove-Schuurs fitoi 6-2, 6-3).

Pavarësisht humbjes, Amerika u kualifikua më tej, por për tenisten amerikane kjo sfidë e parë ishte një test i mirë pas një pushimi të gjatë. Serena Williams pat luajti edhe një ndeshje “show” në fund të dhjetorit në Abu Dhabi, por tashmë zhvilloi një sfidë zyrtare. Objektivi i tenistes amerikane është të jetë gati për turnetë Masters që nisin në mars dhe të synojë fitoren në grand slemet e Parisit dhe Londrës.

(Kosova Sot)

15 orë e 30 minuta më parë
12/12/18