Man United përgatit 60 milionë euro për Varanen - Sport - Kosova Sot
Man United përgatit 60 milionë euro për Varanen

Man United përgatit 60 milionë euro për Varanen

Manchester United do të bëjë një ofertë masive prej 60 milionë eurosh në verë për të provuar ‘rrëmbimin’ e Raphael Varane nga Real Madridi.

Djajve të Kuq janë në kërkim të një qendërmbrojtësi të ri për sezonin e ardhshëm, pasi Jose Mourinho është i etur për ta përmirësuar skuadrën.

Sipas mediumit spanjoll Diario Gol, mbrojtësi i Realit, francezi Varane ka përfunduar në listën e të preferuarve të tij.

Varane, i cili ka kaluar shumë sezone me Realin, është një mbrojtës i talentuar francez i cili ka qenë në radar të Unitedit për një kohë të gjatë.

Raporti i këti mediumi sugjeron se Mourinho është një tifoz masiv i Varanes dhe do të bënte gjithçka për të nënshkruar me atë.

Por, bindja e Realit për të shitur dhe sidomos me Zinedine Zidanen si menaxher, duket e pamundur sipas këtij mediumi.

Edhe nëse Florentino Perez është i hapur për këtë ide, Zidane është një tifoz i madh i Varanes dhe nuk dëshiron të humbasë lojtarin.

Megjithatë, gjiganti anglez ka gati 60 milionë euro për transferimin e tij dhe duhet të presim deri në verë për ta kuptuar të ardhshme e francezit. 

7 orë e 55 minuta më parë
15/12/18