Man United përmbysi gjithçka me një gol spektakular të Maticit në fund të ndeshjes - Sport - Kosova Sot
Man United përmbysi gjithçka me një gol spektakular të Maticit në fund të ndeshjes

Man United përmbysi gjithçka me një gol spektakular të Maticit në fund të ndeshjes

Man United mori pikët e plota kundër Crystal Palace në një natë për t’u kujtuar nga “Djajtë e Kuq”, që rikthyen gjithçka në favor teksa po humbisnin 2-0.

Manchester Unitedi e ka mposhtur 3-2 Crystal Palace, duke përmbysur gjithçka në këtë takim pasi deri në minutën e 55’ po humbnisin 2-0.

Rihapi sfidën Smalling në minutën e 55’, barazoi gjithçka Romelu Lukaku në minutën 76’ ndërsa tri pikët “Djajve të Kuq” ia siguroi Nemanja Matic duke shënuar një gol shumë të bukur dhe të fitores në minutën e 91’të.

Manchester United ka rrëmbyer vendin e dytë pas kësaj fitore dramatike me 62 pikë të grumbulluara, 16 më pak se lideri, Manchester City.

(Kosova Sot)

4 orë e 22 minuta më parë
12/12/18