Rakitic i hapur të largohet nga Barcelona, Liverpool i gatshëm të bëjë ofertë - Sport - Kosova Sot
Rakitic i hapur të largohet nga Barcelona, Liverpool i gatshëm të bëjë ofertë

Rakitic i hapur të largohet nga Barcelona, Liverpool i gatshëm të bëjë ofertë

Liverpooli është i gatshëm të bëjë ofertë të majme për Ivan Rakiticin, i cili është i hapur për ta braktisur Barcelonën në verë, sipas Don Balon.

29-vjeçari është pjesë thelbësore në skuadrën e Ernesto Valverdes, por ardhja e mundshme e Arthurit nga Gremio dhe Antoine Griezmannit nga Atletico Madridi i kanë thënë kroatit arsyeje për t’u druajtur se e ka vendin në rrezik.

Për mesfushorin ka shfaqur interesim Liverpooli, për të cilin thuhet se është i gatshëm të ofrojë shumë të majme parash për ta bindur Barcelonën ta lejojë kroatin të largohet.

(Kosova Sot)

2 orë e 15 minuta më parë
17/12/18