Zyrtare: Zhegrova zgjedh Kosovën, refuzon Shqipërinë - Sport - Kosova Sot
Zyrtare: Zhegrova zgjedh Kosovën, refuzon Shqipërinë

Zyrtare: Zhegrova zgjedh Kosovën, refuzon Shqipërinë

Ulli i skuadrës së Genkut, Edon Zhegrova ka vendosur që të luajë për Kombëtaren e Kosovs

Federata e Futbollit ka njoftuar se ylli i Genkut, Edon Zhegrova ka vendosur të luajë për Kombëtaren e Kosovës.

Zhegrova ka pasur ftesa nga Kosova dhe Kombëtarja e Shqipërisë, por ai ka vendosur për vendin e tij të lindjes.

Kjo është konfirmuar nga faqja e FFK-së, ku Zhegrova shihet bashkë me kryetarin Fadil Vokrri.

“Edon Zhegrova i thotë “Po” Kosovës”, thuhet në njoftimin zyrtar.


(Kosova Sot)

5 orë e 17 minuta më parë
12/12/18