Gjyqtari e përjashton nga loja ish-lojtarin e Arsenalit pasi ia ngatërron emrin me mospajtim - Sport - Kosova Sot
Gjyqtari e përjashton nga loja ish-lojtarin e Arsenalit pasi ia ngatërron emrin me mospajtim

Gjyqtari e përjashton nga loja ish-lojtarin e Arsenalit pasi ia ngatërron emrin me mospajtim

Një ish-lojtar i Arsenalit është përjashtuar nga loja pasi gjyqtari ia kishte ngatërruar emrin me mospajtim.

Gjyqtari Dean Hulme e kishte pyetur Sanchez Watt-in, i cili po luante për Hemel Hempstead Tëon, si quhej sepse po e ndëshkonte me karton gjatë një ndeshjeje të Natioanl League South kundër East Thurrock United, transmeton Express.

27-vjeçari i ishte përgjigjur: “Watt”, por Hulme kishte menduar se ai po i thoshte “What [Cfarë]?” duke shfaqur mospajtim dhe pas kësaj e përjashtoi nga loja për mospajtim.

Image

 

Megjithatë, Hulme e tërhoqi kartonin pasi iu shpjegua se Watt nuk po tregonte mospajtim por se emri i tij ishte Watt dhe shqiptohej ngjashëm me fjalën “What”, që në shqip do të thotë “Çfarë”.

“Ishte gabim njerëzor”, ka thënë kryetari i Hemel Hempstead, Dave Boggins për BBC Sport.

“Mendoj se të gjithëve iu duk shumë qesharake, përfshirë edhe gjyqtarit”, shtoi ai.


(Kosova Sot)

13 orë e 55 minuta më parë
19/12/18