Conor McGregor pohon se ka të ardhura më të mëdha se Ronaldo: I kam thënë Cristianos se do të lë pas në listën e Forbes - Sport - Kosova Sot
Conor McGregor pohon se ka të ardhura më të mëdha se Ronaldo: I kam thënë Cristianos se do të lë pas në listën e Forbes

Conor McGregor pohon se ka të ardhura më të mëdha se Ronaldo: I kam thënë Cristianos se do të lë pas në listën e Forbes

Promovuesi i famshëm, Dana White, ka konfirmuar se dueli ndërmjet Tony Ferguson dhe Khabib Nurmagomedov do të zhvillohet në muajin prill.

Është hera e katërt që UFC përpiqet t’i fusë në ‘Tetëkëndësh’ dy aplikuesit e arteve të përziera marciale dhe duket se më në fund do të ndodhë në ‘UFC 223’.

Kjo do të thotë se kampioni i peshave të lehta të UFC-së, Conor McGregor mund të humb titullin gjatë muajit të ardhshëm.

Për vetëm 28 minuta punë, McGregor fitoi rreth 30 milionë dollarë, shumë të parave që nuk ka mundur ta fitoj pesë vjet më parë kur debutoi.

Megjithatë, sipas McGregorit, për luftën shumë të keqe me Mayweatherin ka fituar rreth 100 milionë dollarë.

Shtuar edhe disa paraqitje në reklama të ndryshme të markave botërore, 29-vjeçari pohon se është sportisti më i paguar në botë duke lënë pas edhe Cristiano Ronaldon.

Në një mesazh në llogarinë personale në Instagram që promovonte marrëveshjen e re me Burger King, ai tha “Duke marrë dhe bërë marrëveshje. Mbreti e njeh mbretin”.

“Unë jam me të vërtetë i interesuar që ta shoh këtë vit listën e sportistëve më të paguar të Forbes. Unë tani e kam tejkaluar Cristiano Ronaldon siç i thashë në vitin 2016”, ka shkruar ndër të tjerash në llogarinë personale në Instagram, McGregor.

Ndryshe, Ronaldo ka fituar 88 milionë euro gjatë vitit 2016, ku sipas Forbes është sportisti më i paguar në botë. 

 

Making deals and TAKING deals! Kings recognise Kings! Congrats to @jayz on his number 1 takeover from @diddy in the highest paid Forbes list. What a take-over! Diddy hasn't been number 2 in so long. Until now. Zoom into that two tone with the powder blue on my wrist mate. You might see 1st place again. I am also really interested to see this years Forbes highest paid athletes list. I have now surpassed @cristiano Ronaldo as I told him I would in 2016. Floyd as a retired fighter that makes ZERO substantial revenue outside of them ropes is not on the list, and in the long game, is already dead. Mixed Martial Arts is a glorious game, Floyd. You are going to love it hahaha Someone tag 50cent in this for me. He blocked me on this the mad 50 year old instagram blocker. Ahh don't block me 50 kid, I still like some of your songs. The older ones hahah King bless you all! @burgerking

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on

(Kosova Sot)

13 orë e 15 minuta më parë
14/12/18