Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë - Sport - Kosova Sot
Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë

Juventusit do t’i mungojnë dy superlojtarë në çerekfinale, arsye kartonët e verdhë

Juventus mbrëmë ka mposhtur 1:2 Tottenhamin në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja ndaj Tottenhamit dhe kalimin në çerekfinale nuk ka mundu të ndodh edhe pa sakrifica për Juventusin.

Kjo pasi trajneri Massimiliano Allegri nuk mund të llogaris në dy lojtarë për ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Bëhet fjalë për qendërmbrojtësin, Mehdi Benati dhe mesfushorin Miralem Pjanic, të dy për shkak të kartonëve të verdhë, pasi u ndëshkuan në fitoren 1:2 ndaj Tottenhamit. 

(Kosova Sot)

21 orë e 44 minuta më parë
11/12/18