Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit - Sport - Kosova Sot
Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit

Tri gazetat e mëdha italiane me titull të njëjtë në ballinë për fitoren e Juventusit

Juventus ka shënuar fitore 1:2 ndaj Tottenhamit në Wembley, për të kaluar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

Fitorja e mbrëmshme e Juventusit ndaj Tottenhamit në Ligën e Kampionëve, ka bërë bujë në gazetat sportive italiane.

E çuditshme është që tre gazetat e mëdha sportive kanë lënë titull të njëjtë për fitoren e Juventusit, ani pse nuk ishin marrë vesh më parë.

“Luanët e Wembleyt”, ishte titulli i La Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport dhe Tuttosport. 

Image
Image
Image

 

(Kosova Sot)

10 orë e 19 minuta më parë
17/12/18