Ceremonia e lamtumirës së Astorit, dyndje njerëzish në Firence. Të gjithë nderojnë kapitenin (VIDEO LIVE) - Sport - Kosova Sot
Ceremonia e lamtumirës së Astorit, dyndje njerëzish në Firence. Të gjithë nderojnë kapitenin (VIDEO LIVE)

Ceremonia e lamtumirës së Astorit, dyndje njerëzish në Firence. Të gjithë nderojnë kapitenin (VIDEO LIVE)

Është duke u mbajtur në Firence, ceremonia e lamtumirës të kapitenit Davide Astori, që humbi jetën ditën e diel, pas një ataku kardiak në hotel.Ceremonia është duke u zhvilluar në Bazilikën e Kryqit të Shenjtë në Firenze, teksa më pas kortezhi do t’i drejtohet San Pellegrinos, vendit ku Astori lindi dhe do të prehet.Në Firenze ka një pjesëmarrje rekord, në homazhet e Astorit, teksa është konfirmuar se do të jetë e gjithë skuadra e Interit, që ka ndryshuar edhe planet e stërvitjes, për të qenë e pranishme.Gjithashtu, 11 futbollistë të Juventusit, bashkë me trajnerin Alegri, janë nisur nga Londra për të qenë pjesë e ceremonisë mortore, teksa konfirmohet se do të marrin pjesë edhe shumë futbollistë e trajnerë të tjerë të Serisë A.

 

(Kosova Sot)

1 orë e 53 minuta më parë
12/12/18