Juventusi nga Londra arrin në funeralin e Astorit - Sport - Kosova Sot
Juventusi nga Londra arrin në funeralin e Astorit

Juventusi nga Londra arrin në funeralin e Astorit

Juventusi në mbrëmjen e së mërkurës arriti të shënojë fitore 2-1 ndaj Tottenhamit në Wembley duke kaluar tutje.

Me tu kthyer nga Londra, lojtarët e Juventusit së bashku me një pjesë të kryesisë dhe stafit të trajnerit arritën në Firence.

Ata po marrin pjesë në funeralin e mbrojtësit të Fireontinas, Davide Astorit.

Të prirë nga trajneri Massimiliano Allegri dhe kapiteni Gianluigi Buffon, në delegacionin e Juventusit ishin edhe Mattia De Sciglio, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini, Claudio Marchisio, Miralem Pjanic, Daniele Rugani, Fede Bernardeschi, por edhe drejtori gjeneral Giuseppe Marotta.

Delegacioni i Juventusit u prit me duartrokitje nga njerëzit e mbledhur rreth bazilikën e Santa Croce, që ishin rreth 7 mijë.

Juventusi dhe Fiorentina kanë një rivalitet të madh mes vete ndër vite.

Të gjitha klubet e Serie A dhe emra të mëdhenj si Javier Zanetti dhe Francesco Totti janë prezent në Firence.

Astori ka ndërruar jetë të dielën në mëngjes nga një sulm në zemër. 

(Kosova Sot)

16 orë e 35 minuta më parë
17/12/18