Milan – Arsenal: Ja kë e favorizojnë bastoret - Sport - Kosova Sot
Milan – Arsenal: Ja kë e favorizojnë bastoret

Milan – Arsenal: Ja kë e favorizojnë bastoret

Milani e pret sonte Arsenalin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Evropa Ligës, e cila do të zhvillohet nga ora 19:00 në "San Siro".

Gjiganti italian nuk di për humbje në 13 ndeshjet e fundit, me 10 fitore dhe tri barazime, derisa Arsenali i ka humbur katër ndeshjet e fundit radhazi, transmeton Express.

Për më tepër, suksesi në këtë turne, është shpresa e vetme e “Topçinjve” për t’u kualifikuar për sezonin e ardhshëm të Ligës së Kampionëve.

Pasi i ka humbur pesë nga gjashtë ndeshjet e fundit, nuk është befasi se Dabblebet i ka vendosur një kuotë 3.40 pwr ta fituar ndeshjen si mysafir.  

Ndërsa, Milanit të Gennaro Gattusos së pamposhtur në 13 ndeshje, Dabblebet ia ka vënë kuotën 2.10 për ta fituar këtë ndeshje.

Barazimi vlerësohet me kuotën 3.30.

(Kosova Sot)

11 orë e 31 minuta më parë
17/12/18