Bayern Munich futet në garë për Martialin - Sport - Kosova Sot
Bayern Munich futet në garë për Martialin

Bayern Munich futet në garë për Martialin

Bayern Munich është futur në garë për anësorin e Manchester Unitedit, Anthony Martial, sipas Calciomercato.com.

22-vjeçari është duke e humbur durimin me mungesë të aktivizimit në ekipin e parë nën udhëheqjen e Jose Mourinhos dhe papritmas dëshiron ta ndërrojë klubin në verë.

Edhe Juventusi është i interesuar për ta transferuar francezin dhe do të kërkojë ta shfrytëzojë faktin se Martial do të jetë në vitin e fundit të kontratës me Unitedin vitin e ardhshëm. 

(Kosova Sot)

17 orë e 4 minuta më parë
15/12/18