- Sport - Kosova Sot
Chelsea merr vendim për të ardhmen e Kantes

Chelsea merr vendim për të ardhmen e Kantes

Chelsea janë duke përgatitur një kontratë të re për mesfushorin e tyre, N’Golo Kante, kanë raportuar mediata angleze.

Kante kishte shkëlqyer me Leicestr Cityn në stinorin 2015/16 ku edhe e fituan Premier Ligën. Pas kësaj ai kaloi në Chelsea ku është bërë një lojtar i pazëvendësueshëm për klubin londinez.

Spekulimet gjatë kësaj vere kanë qarkulluar për një interesim për mesfushorin francez nga Juventusi, PSG dhe Bracelona, dhe interesimi nga këto skuadra e ka alarmuar Chelsean duke e shtyrë që ta përgatisë një kontratë të re për Kanten.

Kontrata e re për Kanten pritet të jetë me një pagë prej 12 milionë eurosh për stinor.


(Kosova Sot)

1 orë e 40 minuta më parë
18/02/19